Doktora giderken dikkat edilecek hususlar vardır. İlk olarak, daha önce yapılmış olan tahlillerinizi yanınızda getirmeniz gerekiyor. Film çekilmişse filmlerinin yanınızda getirmeniz gerekiyor ki yeniden bu filmlerin veya tahlillerin tekrarlanmasının önüne geçelim.

Bunun dışında daha önce kullandığınız ilaç varsa bu ilaçlarında birlikte getirilmesinde fayda vardır. Çünkü bu ilaçların gerçekten doğru kullanılıp kullanılmadığı doktorun gözetiminde bu ilaçların kullanılarak görülmesi gerekiyor.

Ayrıca son 1 hafta içinde bazı ilaçların kesilmesi gerekiyor. Bu ilaçlar nelerdir? Örneğin, öksürük ilaçları ve alerji ilaçlarının kesilmesi gerekiyor. Çünkü ciltten alerji testi yapılacak olursa bu ilaçlar alerji testini etkileyebilmektedir. Bu nedenle bu ilaçların 1 hafta öncesinden kesilmesi gerekiyor. Unutulmamalıdır ki sprey ilaçlar, buhar türü ilaçlar alerji testini etkilemediği için kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Eğer hasta kişi çocuksa, 1 gün önceden banyo yapılmasında fayda vardır. Çünkü ter testi denilen bir test var ve o testin yapılması için çocuğun 1 gün önceden banyo yapması gerekmektedir, bu nedenle de 1 gün önceden banyo yapılmasını, banyo yapılarak gelinmesini öneriyoruz.

Ancak belirtiler çok yoğunsa, şikayetler çok yoğunsa ilaçları kesmeden doktora gelmekte fayda vardır. Çünkü öncelikle hastanın rahatlatılması, daha sonra ilaçların kesilip tetkiklerin yapılmasında fayda vardır. Bunun için ilaçları illa ki keserek gelmek mecburi değildir. Bu testlerde genellikle açlık veya tokluk fark etmez. Bunun için aç olarak gelmenizin bir anlamı yoktur.

Yorum Ekle
Open chat